Do góry

Raport o mentoringu - wyniki badania

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania i wnioskami zaprezentowanymi w raporcie o mentoringu w Polsce i nowych technologiach w rozwoju pracowników.

Otwórz raport Kontakt z nami
Raport Mentoring w Polsce

O raporcie

Świat mentoringu stale odkrywa przed nami swoje nowe oblicza.

Chcąc przyjrzeć się uważnie kondycji polskiego rynku mentoringu, zrozumieć, jak ta metoda rozwoju jest postrzegana, prześledzić różnice w podejściu różnych organizacji do jej wykorzystania oraz odpowiedzieć na pytanie, na jaką skalę i w jakim zakresie jest ona realizowana, przygotowaliśmy badanie HR i stworzyliśmy raport o mentoringu w Polsce i nowych technologiach w rozwoju pracowników.

W raporcie staraliśmy się połączyć fakty - wyniki badania reprezentantów i reprezentatek zespołów HR z obserwacjami i wnioskami ekspertów i ekspertek ze świata mentoringu, którzy podzielili się swoimi perspektywami na mentoring i nowoczesne technologie w procesach rozwojowych i których zaprosiliśmy do podzielenia się swoimi punktami widzenia podczas panelu dyskusyjnego.

Mamy nadzieję, że raport z badania i komentarze naszych gości dostarczą Państwu rzetelnej wiedzy na temat obecnej sytuacji mentoringu w Polsce i pomogą zrozumieć, jakie kierunki rozwoju można przewidzieć w tej fascynującej dziedzinie programów mentoringowych.

Odkryjmy razem, jak proces rozwojowy oparty na mentoringu może stać się kluczem do sukcesu w pełnej dynamicznych i nowych wyzwań erze cyfrowej oraz dlaczego warto zrozumieć jego nowy wymiar wspierany przez technologię.

Tomasz Sąsiadek
Co-founder Mentiway

Otwórz raport

Zawartość raportu o mentoringu:

  • WSTĘP
    • Przywitanie
    • O rozwoju pracowników
    • O mentoringu
  • KLUCZOWE SPOSTRZEŻENIA NA TEMAT MENTORINGU
  • METODYKA BADANIA SPECJALISTÓW HR
  • FORMY ROZWOJU PRACOWNIKÓW
  • OCENA MENTORINGU JAKO METODY ROZWOJU KADR
  • ORGANIZACJA PROCESÓW MENTORINGOWYCH W FIRMACH
    • Pochodzenie mentorów i mentorek zaangażowanych w procesy mentoringowe w firmach
    • Wielkość programów mentoringowych w organizacjach
    • Proces łączenia uczestników programów mentoringowych w pary
    • Analiza wyników programu mentoringowego
    • HR w programach mentoringowych
  • NOWE TECHNOLOGIE W MENTORINGU
    • Rozwiązania technologiczne w mentoringu
    • O miejscu technologii w procesach mentoringowych
    • Bariery we wdrożeniu nowych technologii w ramach obszaru HR
  • PODSUMOWANIE
  • AUTORZY I AUTORKI BADANIA
  • PODZIĘKOWANIA
  • MENTIWAY
  • KONTAKT

Otwórz raport o mentoringu

Autorzy i autorki badania:

dr Artur Modliński

Kierownik Centrum Badawczego CAICR przy Uniwersytecie Łódzkim

Doktor nauk ekonomicznych, kieruje Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w adopcji nowych technologii do przestrzeni organizacyjnych. Pracuje jako badacz w Międzynarodowym Centrum Badwczym CITAD w Portugalii, Augmented Human Intelligence & Digital Ergonomics Lab we Włoszech, oraz Instytucie Iris Ancona w Łotwie. Mówca, popularyzator nauki i autor ponad 60 publikacji w czasopismach naukowych i branżowych: odkrył i opisał takie zjawiska jak techno-empowerment, technoizacja, konformizm algorytmiczny, dostrzegł remanualizację i nowy typ konfliktu pomiędzy maszyną i człowiekiem. W swojej praktyce biznesowej wspiera przedsiębiorstwa w robieniu rzetelnych badań, prowadzi aktywność działalność doradczą i szkoleniową z zakresu nowych technologii.

Tomasz Sąsiadek

Co-Founder Mentiway.com

Współtwórca Mentiway odpowiedzialny za aspekty biznesowe i organizacyjne przedsięwzięcia. Manager z ponad 16-letnim doświadczeniem, współpracujący z biznesem, dużymi i średnimi organizacjami w Polsce i za granicą. Wcześniej związany z obszarem digital marketingu i reklamy online, obecnie w obszarze rozwoju ludzi i mentoringu. Entuzjasta nowych rozwiązań i technologii, które wdraża w życie, aby sprostać wyzwaniom współczesnego rynku pracy związanym m.in. ze zwiększoną rotacją pracowników, pracą transakcyjną, zaburzonymi i często zanikającymi relacjami interpersonalnymi. Aktywny mentor, otwarty na nowe rozwiązania, chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas wydarzeń branżowych i w mediach.

Marta Siech

Coachka PCC, Mentorka, Certyfikowana Konsultantka narzędzi MTQ & Ip121 - The Bloom, Mentiway

Marta od początku swojej kariery zawodowej związana jest z obszarem HR oraz pracą w rozwoju innych. Jest trenerką, coachką i mentorką aktywnie działającą na rzecz popularyzacji mentoringu w Polsce. Jest współtwórczynią narzędzia Mentiway.com służącego rozwojowi kompetencji twardych jak i miękkich. Marta jest akredytowaną przez ICF Coachką PCC, dyplomowaną Mentorką na poziomie Practicioner, Konsultantką Kryzysową oraz facylitatorką Job Craftingu. Jest także właścicielką firmy The Bloom której misją jest rozkwitanie tak, żeby czuć się dobrze i autentycznie w kontakcie ze sobą i z innymi.

Jacek Tkaczuk

Co-Founder Mentiway

Współtwórca Mentiway, CTO/CPO - odpowiedzialny za produkt i technologię. Od ponad 15 lat związany z technologiami internetowymi, tworzeniem stron, aplikacji i narzędzi. Autor kilkudziesięciu rozwiązań technologicznych zaprojektowanych i wykonanych między innymi podczas kierowania zespołem R&D w agencji marketingowej Bluerank. Od kilku lat zafascynowany mentoringiem jako formą rozwoju i poszerzania perspektywy - zarówno dla Mentees, jak i Mentorów.

Partner merytoryczny

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, jeśli chcesz zapoznać się z demo aplikacji Mentiway, potrzebujesz wsparcia lub dodatkowych informacji na temat naszego produktu. Zapraszamy do kontaktu.

    Wypełnij formularz kontaktowy

    Administratorem Twoich danych jest Bluerank sp. z o.o., kliknij i dowiedz się więcej m.in. po co nam Twoje dane i jakie masz prawa.