Do góry

Opinie Mentorów i Mentees na temat Mentiway 

Powrót Powrót

Na początku tego roku przy okazji podsumowania roku działania Mentiway pisałem o tym, że z platformy skorzystało już prawie 700 osób i że zebraliśmy już 100 ankiet feedbackowych. Dziś po kilku miesiącach mamy już niecałe 900 zarejestrowanych osób i ponad 130 uzupełnionych ankiet. W tym artykule przyjrzę się temu jak użytkownicy oceniają naszą platformę i na jakie korzyści najczęściej wskazują. 

Ogólna ocena aplikacji Mentiway 

Cały czas bardzo duży nacisk kładziemy na rozwój aplikacji, wdrażanie nowych funkcjonalności i usprawnień. Robimy to przede wszystkim w celu realizowania potrzeb użytkowników – Mentorów(-ek) i Mentees – zgłaszanych między innymi przy okazji uzupełnianych przez nich ankiet feedbackowych. 

Stała praca nad platformą przynosi swoje pozytywne rezultaty. Obecnie współczynnik satysfakcji korzystania z platformy wśród użytkowników Mentiway wynosi 91%, przy czym od kilku miesięcy widać wyraźny trend wzrostowy.

Co ciekawe, bardzo podobny poziom dotyczy Mentorów jak i Mentees. 

Na pytanie, czy poleciłbyś/poleciłabyś Mentiway do wsparcia w procesie mentoringowym odpowiedzi są podobne – tu również poziom ogólny to 91%. Jednak widać tu większe różnice między Mentorami a Mentees. Wyraźnie wyższy poziom dotyczy Mentorów, wśród których aż 97% poleciłoby znajomym Mentiway do wsparcia procesu. W przypadku Mentees poziom ten to 84%. 

Komentarze użytkowników na temat Mentiway 

Biorąc pod uwagę średnie i wartości liczbowe, najwyżej oceniane funkcjonalności w Mentiway to baza wiedzy – zawierająca kilkadziesiąt pigułek wiedzy, technik i materiałów wideo oraz funkcjonalności kontraktowania i ustalania celów na proces mentoringowy. 

Jednak bardzo ciekawe dla nas wnioski płyną też z samych wypowiedzi użytkowników udzielanych w uzupełnianych ankietach. Poniżej zebrałem kilkanaście najnowszych: 


Bardzo przydatne narzędzie wspierające proces mentoringowy. W szczególności doceniam materiały pomocnicze i notatki dot. sesji.  

 Magdalena, Mentorka, 8 maja 2024


Aplikacja jest bardzo czytelna. Zawarte materiały pozwalają na odpowiednie przygotowanie do sesji. Podpowiedz jak powinna przebiegać kolejna sesja i jakie narzędzia można wykorzystać jest strzałem w 🎯   

Hanna, Mentorka, 23 kwietnia 2024


Pomocne narzędzie, systematyzujące proces, narzędzia, z których korzystałam, swoje reflekcje po sesjach. Mając parę procesów mega pomocne. Rekomenduję prace z Mentiway.  

Beata, Mentorka, 5 kwietnia 2024


Uwielbiam używać Mentiway jako mentor! To narzędzie jest niesamowicie pomocne. Nie tylko oferuje informacje o narzędziach do wykorzystania, ale także bibliotekę wiedzy, niezwykle pomocną w prowadzeniu sesji mentoringowych. Platforma jest przyjazna dla użytkownika, pozwala łatwo wyznaczać cele, śledzić postępy, umawiać kolejne sesje i przekazywać informacje zwrotne. Mentiway wzmacnia zarówno mentorów, jak i mentee, czyniąc proces rzeczywiście rozwojowym. 

 Justyna, Mentorka, 3 kwietnia 2024


Aplikacja Mentiway pomaga uporządkować cały proces mentoringu. Bardzo cennym narzędziem jest możliwość wprowadzania terminów sesji, w którym od razu określamy termin i temat sesji. Fajnie, że takie powiadomienie od razu otrzymuje Mentor i Mentee i można je zapisać automatycznie w swój kalendarz. Narzędzie jest proste, intuicyjne oraz czytelne co pozwala na jego szybkie i sprawne obsługiwanie.  

Justyna, Mentee, 24 marca 2024


Aplikacja Mentiway pomogła mi zarządzać procesem mentoringowym,, w którym wzięłam udział po raz pierwszy. Najważniejszym elementem był dla mnie kontrakt i cele, a także materiały i przestrzeń do autorefleksji. Wszystko co ważne w jednym miejscu.  

 Katarzyna, Mentee, 19 marca 2024


Każdy proces jest inny i zależny od tego jak podchodzi do swoich celów Mentee czy je realizuje z pełną pasją z jaką je napisała czy sie rozprasza, czy inne tematy niz rozwój osobisty przysłaniają cele programu. Narzędzie wspaniała, pomocne, porządkujące widze, stanowiące bazę wiedzy, trzeba tylko stale przypominać mentorce że ma pod ręką taki zasób  

Mentorka, Monika, 9 lutego 2024


Proces pracy z Edytą był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Dziękuję za dzielenie się swoją bardzo cenną perspektywą. Narzędzie Mentiway bardzo pomaga w ustrukturyzowaniu procesu, co szczególnie dla osób zaczynających swoją przygodę z mentoringiem jest cennym wsparciem.  

Małgorzata, Mentorka, 31 stycznia 2024  


Z wielką dumą zostałam mentorką w programie Top Woman in Real Estate, które jest wspierane przez aplikację Mentiway. Narzędzie to niesamowicie pomogło w prowadzeniu mentoringu, uporządkowało każdy krok, automatyzacja mierzalności rezultatów wspomaga wyniki spektakularnie. Niewątpliwie aplikacja oszczędza czas i wspomaga obie strony, zostawiając dużo miejsca na rozmowę i rozwój.   

Marta, Sodexo Polska, Mentorka, 27 stycznia 2024  


Dzięki Mentiway mam spokój, że sobie poradzę. Czuję się zaopiekowana i uspokojona. Aplikacja jest intuicyjna, prosta w obsłudze, a jednocześnie merytoryczna i przydatna. Fajne narzędzie, żeby nauczyć się praktyki mentorskiej i aby usystematyzować sobie wiedzę.  

 Alicja, Mentorka, 11 stycznia 2024


Uważam, że program Mentiway znacząco upraszcza proces mentoringowy, wprowadzając istotne z perspektywy zainteresowanych funkcjonalności. Dzięki nim można rzeczowo przygotować się do spotkania z mentee (mentorką), jak również dokonać superwizji odbytych już spotkań oraz postępów procesu mentoringowego.  

  Karolina, Mentorka, 20 grudnia 2023  


Była to dla mnie świetna pomoc w określeniu swoich nowych zawodowych celów, w realnym ocenieniu swoich możliwości, złych i mocnych stron, nauka rozwijania swojej pewności siebie. Z ogromnym przekonaniem polecam!  

Sylwia, Mentee, 11 grudnia 2023  


Aplikacja wspaniale wspiera cały proces!  

Paulina, Mentee, 11 grudnia 2023


 

Mentiway przede wszystkim to raj dla badacza i osoby, która lubi porządek i strukturyzację pracy. Platforma daje mi całkiem spore poczucie bezpieczeństwa jako Mentee, dzięki jasno wskazanym oczekiwaniom, ramom działania (możliwym do modyfikacji, ale nadal!) czy umiejscowieniem ważnych informacji w obrębie dwóch – trzech kliknięć myszką. Wiem, co wydarzy się za tydzień, wiem jakie są oczekiwania względem mnie (i jakie są względem mentora) oraz mam możliwość tworzenia swojej bazy wiedzy, którą po procesie pobiorę i wrzucę na dysk. Wygodne. Przyznam, że nie spodziewałem się, że takie przedstawienie Mentoringu tak mocno wpłynie na jego odbiór. Nie jest to pierwszy proces mentoringowy, w którym biorę udział jako mentee, ale zdecydowanie jest to jeden z bardziej przejrzystych i przewidywalnych.  

Daniel, Mentee, 10 grudnia 2023 

Cześć, mam na imię Tomek, jestem współtwórcą Mentiway. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą i wspieramy organizacje w drodze do sukcesu! 💪 Jeśli jesteś zainteresowany(-a) tym, jak sprawnie i skutecznie wdrożyć program mentoringowy w Twojej organizacji z wykorzystaniem technologii:
📩 napisz do mnie
🔗 skontaktuj się ze mną na LinkedIn

Zobacz też:

Znajdź artykuły o podobnej tematyce