Do góry

Techniki oraz narzędzia mentoringowe, coachingowe i managerskie

Baza technik i narzędzi do wykorzystania podczas procesów mentoringu, coachingu lub przy codziennej pracy managera.
Oddajemy w Twoje ręce niniejszą bazę technik opracowaną na podstawie wieloletniego doświadczenia w pracy z zespołem - zarówno przy programach mentoringowych i coachingowych, jak i przy pracy nad rozwojem kompetencji i motywacji zespołów.
Mentiway to aplikacja online umożliwiająca wdrożenie, przeprowadzenie i monitoring programu mentoringowego w organizacji.

lub
Wybierz problem z listy powyżej lub zapoznaj się z losowymi technikami z listy poniżej.
Model GOLD sprawdzi się w sytuacji udzielania informacji zwrotnej, w sytuacji, gdy działania drugiej osoby nie spełniły oczekiwań. Zachęca do analizy i zastanowienia się nad innym podejściem postępowania w podobnej sytuacji. W założeniu powinna motywować i służyć rozwojowidanej osoby.
#feedback
#informacja zwrotna
#motywacja
#nauka
#rozwój
#feedback do zadania
#analiza
#wyciaganie wniosków
#systematyzacja
#porządkowanie
#feedback negatywny
Opis techniki
Dialog sokratejski jest techniką pracy, techniką zadawania pytań wspierającą przyglądania się i podważania pojawiąjących się nieracjonalnych myśli, przekonań. Polega na dyskutowaniu i kwestionowaniu tego co pojawia się w naszym umyśle na skutek danego wydarzenia czy też sytuacji.
#przekonania
#przekonania niewspierajace
#przekonania ograniczające
#blokada
#poszerzenie pespektywy
#nowe opcje
#pewność siebie
Opis techniki
Zastosowanie pytań o SMART pomaga utrzymać dyscyplinę w określaniu celów, które są jasno sformułowane, ważne i możliwe do osiągnięcia w wyznaczonym czasie.
#cele
#dyscyplina
#SMART
#uporzadkowanie celów
#systematyzacja
#priorytetyzacja
#priorytety
Opis techniki